Mobilná aplikácia má zvýšiť pocit bezpečia v Kežmarku
Aplikáciu si môžu občania stiahnuť cez internet.

12.03.2019 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Nová mobilná aplikácia, ktorú nedávno predstavilo mesto Kežmarok, má zvýšiť pocit bezpečia a pomôcť v núdzi. Privolať pomoc sa dá odteraz aj pomocou aplikácie s názvom MSP SOS. „Kežmarok je prvým mestom na Slovensku, ktoré ponúka takúto službu. Jednou z našich priorít je zvyšovanie bezpečnosti občanov, preto sme potrebovali vytvoriť aplikáciu, vďaka ktorej sa môžu občania cítiť bezpečnejšie a komfortnejšie,“ ozrejmil primátor Kežmarku Ján Ferenčák. 

Aplikáciu si môžu občania stiahnuť cez internet jednoduchými krokmi a bezplatne. Použiť ju môžu na území mesta Kežmarok a tiež v jeho katastri. Aplikácia MSP SOS je funkčná pre všetky operačné systémy mobilných telefónov, teda pre iPhony i Androidy. Pre funkčnosť je potrebný prístup k internetu buď cez WIFI pripojenie alebo mobilné dáta. Pri inštalácii musí používateľ povoliť lokalizáciu. Nutná je aj registrácia s uvedením mena, priezviska a telefónneho čísla. V prípade zneužívania tejto aplikácie hrozí dotyčnému zablokovanie. 

Vývojárom mobilnej služby je slovenská spoločnosť TSS Group. „Poplach sa automaticky spustí po stlačení tlačidla MSP SOS. Na monitore mestskej polície sa ukáže poloha občana v núdzi a ak je osoba v zábere kamier, tak ju zameria aj kamera,“ vysvetlil technický riaditeľ spoločnosti Ondrej Sokol. Aplikáciu nájdu záujemcovia na Google Play aj v App Store. Aplikácia bola vyvinutá pre mestskú políciu v Kežmarku ako pilotný projekt a občania ju môžu využívať zadarmo.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava