Na Starom zámku pripravili zábavnú rodinnú hru
Najväčšie prekvapenie bude však ukryté v Severnej veži

22.02.2019 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Vodnáková

Zábavná rodinná hra s indíciami čaká na návštevníkov, ktorí v sobotu 2. marca zavítajú na Starý zámok v Banskej Štiavnici. Múzejníci pre nich od 9.00 do 15.00 h pripravili podujatie s názvom Hravý Starý zámok. 

"Deti s rodičmi sa budú prechádzať po areáli Starého zámku a v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku. Budú musieť preukázať aj dávku odvahy, keď si pôjdu po indíciu do zatuchnutej tmavej kostnice plnej pavúkov a hadov, ktoré dňom aj nocou strážia indíciu ukrytú v žabom slize," priblížila Petra Páchniková, vedúca odboru marketingu a environmentálnej výchovy Slovenského banského múzea. 

Ďalšie nástrahy, ale aj úlohy na nich budú čakať v Karneri. V Himmelreichu sa stretnú s Kocúrom v čižmách, ktorý ich potrápi heraldikou a zabavia sa pri spoznávaní netradičných predmetov z minulosti. Pri zámockej studni preskúša žabiak Harold z vedomostí o rozprávkových bytostiach a v Lapidáriu z rozprávkových hádaniek.

"Najväčšie prekvapenie bude však ukryté v Severnej veži, kde návštevníci budú musieť poraziť dráčika Stráčika a oslobodiť princeznú Zlatovlásku," dodala Páchniková s tým, že zakúpené vstupenky budú zlosované a traja úspešní riešitelia majú možnosť získať hodnotné a zaujímavé ceny.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina