Na hrade Modrý Kameň bude víkend v znamení lásky 
 Počas prehliadky prekvapí návštevníkov posol z minulosti.

09.02.2019 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Vodnáková

Víkend na hrade Modrý Kameň (okres Veľký Krtíš) sa bude niesť v znamení lásky. Pri príležitosti sviatku svätého Valentína sa tunajší múzejníci rozhodli oživiť hrad príbehmi o láske vo valentínskej prehliadke. Podujatie Modrý Hrad Lásky 2019 sa uskutoční v sobotu a nedeľu (10.2.) od 10.00 h.

Manažérka múzea Katarína Hanková Jančeková uviedla, že návštevníci sa dozvedia, ako si urodzená dáma musela zaslúžiť lásku a dvorenie zo strany rytiera. Aj to, že manželstvo bolo v renesancii považované za ideálny spôsob života. Počas prehliadky prekvapí návštevníkov posol z minulosti, dozvedia sa o sv. Valentínovi a vychutnať si budú môcť aj ľúbostnú poéziu z pera skutočného obyvateľa hradu Valentína Balašu.

Pripravené bude aj umelecké fotografovanie v priestoroch kaštieľa. „Na každú fotku existuje rám“ je program kreatívnej dielne, kde si budú môcť malí aj veľkí vyrobiť umelecký fotorám. V sobotu je pripravená aj prednáška Karola Heriana s názvom Cítim, teda som. Prednáška sa začne o 15.00 hod. v barokovej sále kaštieľa.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. – 15. novembra - Novácky jarmok 2025

Nováky, Námestie SNP

15. novembra - Sobota s remeslom

Banská Štiavnica, Kammerhof

15. – 16. novembra - Vajnorský širáček

Prehliadka amatérskych folklórnych súborov a divadiel Dom kultúry, Vajnory