Na Sídlisku III v Prešove pribudlo nové detské ihrisko 
Povrch ihriska tvoria gumové rohože.

03.01.2019 | Prešovský kraj | Autor: M.Černý

Na prešovskom Sídlisku III pribudlo v uplynulých dňoch nové detské ihrisko. Je veľké 22 krát 9,6 metra a situované na zelenej ploche pri nákupnom stredisku, smerom ku kostolu Kráľovnej pokoja. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná.

"Na ihrisku nájdu deti veľa možností na hranie. Jeho súčasťou je závesná dvojitá hojdačka, vahadlová hojdačka, dve pružinové hojdačky v tvare psíka a koníka, ale aj veľký kolotoč so sedením, reťazový chodník či veža so schodíkmi, šmykľavkou, lezeckou stenou a závesnou dvojitou hojdačkou," uviedla Novotná.

Hojdačky dopĺňajú aj štyri lavičky s operadlom, na ktorých si môžu podľa jej slov popri hraní svojich detí oddýchnuť aj rodičia. K lavičkám pribudol aj odpadkový kôš.

"Povrch detského ihriska je mäkký, tvoria ho gumové rohože, čo znamená, že sa minimalizuje riziko úrazu a deti sa môžu bezpečne hrať. Ihrisko je ohraničené zapusteným záhonovým betónovým obrubníkom," povedala Novotná.

Detské ihrisko projektovala prešovská spoločnosť Stavoprojekt, jeho zhotoviteľom je Magicstav, Prešov. Celkové náklady predstavovali 22.200 eur s DPH.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29