Večery géniov prenesú návštevníkov Liptova do obdobia Einsteina a  Stodolu
 Premiéra nového programu v historickom centre Liptovského Mikuláša.

03.01.2019 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Turistov a dovolenkárov na Liptove čaká v stredu 9. januára premiéra nového programu v historickom centre Liptovského Mikuláša pod názvom Večery géniov. Divadelníci v Múzeu Janka Kráľa prenesú návštevníkov do obdobia géniov Alberta Einsteina a Aurela Stodolu.

Tieto dve významné postavy svetovej vedy zohrajú hlavné úlohy v krátkom predstavení. Na Námestí osloboditeľov bude večer nasvietená fontána Metamorfózy, ktorá nesie odkaz známeho rodáka Aurela Stodolu. Program sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši desaťkrát počas zimnej sezóny, a to až do 13. marca, priblížila manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Katarína Šarafínová.

Po prvý raz zaradili do programu aj jazdy autobusom z tamojšieho akvaparku. Bezplatný nočný City Bus vyrazí z Tatralandie o 17.15 h. Dovolenkárov vyloží o pár minút neskôr v blízkosti historického centra pri liptovskomikulášskom Dome kultúry a odtiaľ pokračuje po ďalších návštevníkov do strediska Jasná v Demänovskej Doline. Prvý program sa začne o 17.30 h, druhý o 18.30 h.

Do projektu sa zapojilo aj sedem prevádzok v centre mesta. "Na svoje si tak prídu nielen milovníci tradičných chutí, ale aj tí, ktorí hľadajú modernú kuchyňu mimo hotelov či penziónov, kde sú ubytovaní," uzavrela Šarafínová.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom