V Skalici sa uskutoční prezentácia knihy Záhorácké pjesňičky 
V závere slávnostného večera sa predstaví iľudová hudba Skaličan.

21.11.2018 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

V piatok 30. novembra sa uskutoční Predvianočný koncert Záhorského múzea v Skalici spojený s prezentáciou knihy Záhorácké pjesňičky od autora Janka Blahu. TASR informovala riaditeľka Záhorského múzea Viera Drahošová.

"V kultúrnom programe s názvom Janko Blaho: Záhorácké pjesňičky v úpravách skladateľov Eugena Suchoňa, Štefana Németha-Šamorínského, Vladimíra Godára a ďalších sa predstavia sopranistka Stanislava Maggioni-Dubanová, barytón Tomáš Šelc, na violončelo zahrá Pavol Mucha a na klavír Peter Pažický," informovala Drahošová. Koncert je súčasťou cyklu (Ne)Známa hudba 2018.

V rámci uvedenia knihy sa prihovoria dcéry Janka Blaha Helena Jurasovová a Eva Blahová, muzikológ Oskár Elschek a dvaja hlavní autori nového súborného vydania Vladimír Godár a Peter Michalovič. "V závere slávnostného večera sa predstaví i ľudová hudba Skaličan," doplnila riaditeľka múzea.

Podujatie pripravilo Záhorské múzeum v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, s príspevkovou organizáciou Hudobné centrum zriadenou Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky a občianske združenie Albrechtina. Publikáciu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov