Na okraji zjazdoviek v Jasnej vytýčia koridory pre skialpinistov 
Strediská sa pripravujú na lyžiarsku sezónu.

14.11.2018 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Na okraji niektorých zjazdoviek v stredisku Jasná Nízke Tatry v Demänovskej doline vzniknú počas nadchádzajúcej lyžiarskej sezóny koridory pre skialpinistov. Vytýčené budú v rovnakých miestach ako počas uplynulej sezóny – pri Bielej púti a zjazdovke Turistická. Pre bežkárov budú podľa aktuálnych snehových podmienok upravovať asi kilometer dlhú trasu na Lúčkach.

Vytvorením koridorov stredisko reaguje na zvýšený počet skialpinistov na zjazdovkách, a to najmä v prvých dňoch zimnej sezóny. Ich využívanie je bezplatné. „Na začiatku, keď ešte nie je dostatok snehu, u nás nastáva problém, pretože každý je navnadený a všetci sa tlačia na zjazdovky. Tento rok to chceme znovu riešiť vytýčením koridorov pre skialpinistov," uviedol riaditeľ skiareálu Jasná Matej Hulej.

Dodal, že v stredisku zatiaľ neuvažujú o vytvorení trás pre skialpinistov mimo okraja zjazdoviek, prípadne v iných častiach strediska. „Systém koridorov testujeme a očakávame reakcie. Zistili sme totiž, že keď je sezóna v plnom prúde a skialpinisti majú kde chodiť, koridory nie sú až tak využívané," skonštatoval.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24.mája - Festival kumštu remesla a zábavy

Starý zámok v Banskej Štiavnici

25.mája - Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek

Amfiteáter Terchová

26.mája - 21. ročník pivovarsko-hradnej sedemtisícovky

Bežecké preteky Veľký Šariš