Prvá plavecká 48-hodinovka sa pokúsi v Topoľčanoch o zápis do knihy rekordov 
Očakáva sa aj vytvorenie viacerých individuálnych rekordov.

19.10.2018 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

O zápis do slovenskej i do Guinessovej knihy rekordov sa pokúsia plavci z plaveckého klubu Pirana Sport Club, ktorí organizujú pre verejnosť prvú slovenskú 48-hodinovku v plávaní. Podujatie sa bude konať od 4. do 6. novembra, keď bude mestská plaváreň otvorená a nepretržite sprístupnená verejnosti.

Podľa organizátorov ide o prvý slovenský pokus o činnosť, ktorá bude trvať 48 hodín nepretržite štafetovým spôsobom. „Pokúsime sa o ustanovenie rekordu v 48-hodinovom plávaní a tiež individuálneho rekordu, ktorým je pokus o prekonanie Lamanšského prielivu, teda 33,8 kilometra, v topoľčianskom 25-metrovom bazéne. Jeho súčasťou bude aj minuloročný účastník 24-hodinového plávania Róbert Šupa, ale aj odchovankyňa topoľčianskeho plávania a vodného póla Ingrida Nechalová, ktorá sa pripravuje na preplávanie Lamanšského prielivu v roku 2020,“ informovali organizátori.

Ako pripomenuli, na podujatí sa očakáva vytvorenie viacerých individuálnych rekordov. Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda známych športových osobností. „Pozývame všetkých plaveckých nadšencov, aby sa prišli zúčastniť prvej topoľčianskej 48-hodinovky v plávaní. Plaváreň bude možné navštíviť v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu, zaplávať si a zažiť pravú športovú atmosféru,“ pozývajú organizátori.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica