Bienále voľného výtvarného umenia privíta aj Trenčiansky hrad 
Autorov prehliadky vybrala porota spomedzi 100 prihlásených výtvarníkov. 

18.10.2018 | Trenčiansky kraj | Autor: M.Podmaník

Diela 38 autorov si môžu od piatka (19.10.) pozrieť návštevníci Kasárne Trenčianskeho hradu v rámci siedmeho ročníka Bienále voľného výtvarného umenia. Autorov súťažnej prehliadky vybrala porota spomedzi 100 prihlásených výtvarníkov. 

Ako informovala kurátorka výstavy Dagmar Kudoláni Srnenská, podmienkou účasti na výstave boli diela nie staršie ako dva roky. Aj v tomto ročníku sa mohli na súťažnú prehliadku výtvarného umenia prihlásiť aj umelci, ktorí nie sú členmi Slovenskej výtvarnej únie. 

"Tvoria pomerne početnú skupinu zúčastnených tvorcov, dominantní sú však členovia Spoločnosti voľných výtvarných umelcov, ktorá patrí množstvom svojich členov k najväčšiemu zoskupeniu výtvarníkov v rámci Slovenskej výtvarnej únie. Bienále 2018 sa podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch nesústreďuje len na jednu disciplínu, ale poskytuje priestor pre voľný výtvarný prejav v oblasti maľby, sochy, grafiky, kresby, novým príspevkom je dokumentárny film," doplnila kurátorka s tým, že vernisáž je na programe vo štvrtok popoludní. 

Ako dodala súčasťou vernisáže bude aj diskusia s predsedom Slovenskej výtvarnej únie Pavlom Kráľom a krst knihy Čierne ovce umenia? V Kasárni Trenčianskeho hradu potrvá výstava do 14. novembra, od 20. novembra do 2. decembra si ju môžu záujemcovia pozrieť aj v Galérii Umelka v Bratislave. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. júna - Rytieri na Devíne

Bratislava, hrad Devín

1. júna - Detský Slanický ostrov umenia

Námestovo, Slanická Osada, prístav č. 2

1. júna - Rozjasaný skanzen. Huncútsky deň

Svidník, skanzen