Nitra: Centrum AgroBioTech predstaví verejnosti svoje laboratóriá

06.05.2025 | Nitriansky kraj | Autor: t

Nitra 6. mája (TASR) - Výskumné centrum AgroBioTech Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre predstaví svoju činnosť a výskum verejnosti. Ako informovalo, deň otvorených dverí (DOD) sa v jeho priestoroch bude konať 12. mája od 9.00 do 12.00 h.

Návštevníci sa počas podujatia budú môcť zoznámiť s laboratóriami centra i s úlohami, ktoré v nich experti na potraviny, výživu či reprodukciu živočíchov riešia. Súčasťou DOD bude aj potravinársky workshop zameraný na využitie jedlých kvetov, liečivých rastlín a povzbudivých pochutín.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať aj praženie kávy a kakaových bôbov i výrobu obohatenej čokolády. „Pripravená je tiež prednáška o rozdieloch medzi alergiou a intoleranciou na potraviny, ochutnávka produktov z Potravinového inkubátora SPU i vedomostný kvíz,“ doplnili organizátori.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

17. júla - Zapálenie Ústrednej vatry zvrchovanosti

Kremnické Bane, areál geografického stredu Európy, pri Kostole sv. Jána Krstiteľa

17. júla – 19. júla Handeľské dni 2026

Čierny Balog, areál pri kultúrnom dome

18. júla - Remeselný víkend v Pribyline

tradičné remeselné techniky z Liptova , Pribylina, Múzeum liptovskej dediny