V Handlovej zrekonštruujú chodníky za vyše 90.000 eur
Opravy sa dočkajú aj  chodníky na Okružnej a Švermovej ulici.

pred 5 dňami | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Handlová bude pokračovať v investícii do miestnych komunikácií aj v tomto roku. Po vlaňajších rekonštrukciách za takmer dva milióny eur zabezpečí opravy vybraných chodníkov na území mesta, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová. 

"Opravy sa dočká chodník na Okružnej ulici, ľavý i pravý na Švermovej ulici, prepojovací k slobodárni na Švermovej ulici a prepojovací z Prievidzskej ulice smerom k sídlisku Morovnianska cesta," konkretizovala Paulínyová.

Práce podľa nej zabezpečí dodávateľ podľa priorít, teda v lokalitách, kde premáva mestská hromadná doprava, žije viacero obyvateľov a sú prístupové komunikácie pre záchranné zložky.

Dodávateľom rekonštrukčných prác za 92.215,61 eura bude Strabag, s.r.o., so sídlom v Bratislave. S opravami by firma mala začať počas letných mesiacoch a v zmysle zmluvy o dielo by ich mala ukončiť do apríla budúceho roka.

Rekonštrukciou prejde i komunikácia na Ulici SNP v širšom centre mesta, pred nemocnicou. "Komunikácia vykazuje po zime viacero povrchových porúch, lokálnych výtlkov, ktorých oprava sa bude realizovať súvislou výmenou krytu vozovky v rozsahu viac ako 3000 štvorcových metrov. Termín realizácie je plánovaný v tomto roku. Mesto v tejto súvislosti žiada účastníkov cestnej premávky, aby prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe komunikácie," dodala Paulínyová.
 


Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21.mája: Ľudová strava v Gazdovskom dvore

Centrum tradičnej kultúry v Myjave pripravilo podujatie pre školákov o stravovaní našich predkov.

26.mája: Deň otvorených dverí

Obec Sučany v spolupráci s priemyselnými závodmi vás pozývajú na prehliadku areálu.

27.mája : Pivovarsko-hradná sedemtisícovka

20.ročník bežeckých pretekov pre všetky kategórie vo Veľkom Šariši.