Mesto Nitra plánuje regenerovať sídliskové vnútrobloky
Samospráva chce do nich dostať viac zelene.

27.09.2018 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Mesto Nitra plánuje regenerovať viaceré vnútrobloky na sídliskách. Súčasťou projektov je budovanie relaxačných zón, výsadba novej zelene a opatrenia na zlepšenie klímy a manažmentu zrážkových pomerov na verejných priestranstvách.

Magistrát chce na tento účel získať financie z európskych fondov. Mestskí poslanci už na svojom septembrovom rokovaní odsúhlasili podanie dvoch projektov v hodnote viac ako 50.000 eur. V prípade, že bude mesto úspešné, zregeneruje vnútrobloky na Mikovíniho a Tokajskej ulici.

Na Mikovíniho ulici sa zrevitalizuje územie s rozlohou takmer 14.000 štvorcových metrov, na ktorom sa vysadí 22 stromov, viaceré záhony kvetov i motýlia lúka. Okrem toho by tu mali pribudnúť závesné siete i sedacie bloky z agátového dreva. „Výsledkom projektu bude vytvorenie miesta na pasívny oddych, relax a pikniky. Súčasťou areálu bude aj motýlia lúka, ktorá nebude kosená, aby na nej vznikli podmienky pre život rozmanitých druhov hmyzu,“ informoval magistrát.

Na Tokajskej ulici počíta projekt s výsadbou takmer stovky stromov a viac ako tisícky kríkov. Jeho súčasťou je aj výstavba pergoly, osadenie lavičiek a ďalšej drobnej architektúry. „Priestor vnútrobloku bude funkčne rozčlenený na centrálnu oddychovú zónu s pergolou a lavičkami a výsadbami zelene, oddychovú zónu s piknikovými stolmi a športovú zónu s trávnikom,“ konštatuje sa v projektovom zámere.


Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19.decembra – Vianočné koledovanie

Tradičné podujatie v Sabinove

21.decembra - Vianočný gospelový koncert

skupina G.O.D.S.v Novom Meste nad Váhom,

22.decembra -Tvorivé vianočné retrodielne

Podujatie na Bratislavskom hrade